O nás

Jsme skupina lidí, která se od roku 2013 aktivně účastní sportovních aktivit s cílem pomáhat integraci handicapovaných nebo jinak zdravotně znevýhodněných osob do běžné společnosti. Dohromady jsme se dali na startu Handy Cyklo Maratonu, který po vzoru závodu RAAM napříč Spojenými státy každoročně organizuje se stým týmem v neziskové organizaci Cesta za snem sportovec a vozíčkář Heřman Volf.

Stáli jsme u zrodu 1. ročníku tohoto unikátního cyklistického projektu, když byl ještě celý v plenkách a nevědělo se, jaký bude jeho další vývoj. A protože nás atmosféra a myšlenka 111 hodin dlouhého dobrodružství pro dobrou věc napříč Českou republikou moc oslovila, rozhodli jsme se nechybět ani na startu 2. ročníku a potom i 3. a 4. ročníku ... hop … a dnes už jsme uprostřed příprav na ročník s pořadovým číslem 5. Na trati maratonu v délce 2222 km se sice závodí, ale to hlavní, co projekt komunitě zúčastněných přináší, je propojení světa handicapovaných a zdravých v jeden funkční celek. Je to lidsky krásné a hodnotné. Obohacuje život každého ze zúčastněných. Daruje to nejcennější, co můžeme v životě získat – zážitky, nová přátelství, poznávání a překonávání sebe sama, náhled na neskutečné odhodlání.

Za ty roky aktivit se náš tým rozrostl o mnohé nové tváře, o nové přátele v našem okolí. Řečeno slovy našeho kapitána Kváči, právě zkušenost potkat se se světem handicapovaných lidí nám pomohla najít smysl ve spojení našich volnočasových aktivit s lidmi, kteří v životě měli chvilku, kdy se zrovna jejich anděl strážný nekoukal. Dnes už víme, že má smysl věnovat kousek svého času druhým, stejně jako víme, že pokud někomu chceme pomoci, udělejme to hned, protože zítra už nemusí být příležitost!